| Length | 1200mm |
| Material | Aluminium |
| Form | Solid |
| Width | 1200mm |
| Thickness | 10mm |
| Hardness | HB-F |
| Colour | White |
| Thermal Conductivity | 1.35W/mK |
| Tensile Strength | >/125 N/mm² |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.