| Material | Flurocarbon |
| Colour | Black |
| Length | 600mm |
| Width | 600mm |
| Suitability | Cold Water, Dilute Acid, Dilute Alkali, Ethylene Glycol, Fuel, Hot Water, Oil |
| Thickness | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +204°C |
| Minimum Operating Temperature | -18°C |
| Elongation | 165% |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.