| Connector Type | Sliding Block |
| Fits Groove Size | 6mm |
| Fits Strut Profile | 20 mm |
| Thread Size | M4 |
| Material | Stainless Steel |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 12mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
| Product System | MGE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.