| Connector Type | Cube Connector |
| Fits Groove Size | 10mm |
| Fits Strut Profile | 45 mm |
| Thread Size | M8, S12 |
| Material | Aluminium |
| Structural Element Type | Connector Bracket & Joint |
| Length | 45mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
| Product System | MGE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.