| Connector Type | Tube Clip |
| Fits Groove Size | D28mm |
| Fits Strut Profile | 28 mm |
| Thread Size | M8 |
| Fits Tube Diameter | 30.5mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 95mm |
| Product Family | Bosch Rexroth |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.