| Component Type | Flange Clamp |
| Thread Size | M6 |
| Fits Tube Diameter | 12 to 18mm |
| Fits Strut Profile | 12-18 mm |
| Structural Element Type | Round Tube |
| Product Family | Rose+Krieger |
| Fits Square Tube Profile | 20mm |
| Product System | FKKU |
| Series | RK Light Tubular System |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.