| Clip Type | Worm Drive |
| Number of Pieces | 135 |
| Number of Sizes | 10 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 9.5 → 12mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 35 → 50mm |
| Material | Steel |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 50mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 35mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 12mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 9.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.