| Clip Type | Mini Fuel Clip, Nut and Bolt Clip |
| Number of Pieces | 54 |
| Number of Sizes | 8 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 7 → 9mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 14 → 16mm |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 16mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 14mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 9mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.