| Clip Type | Hose Clip |
| Number of Pieces | 200 |
| Number of Sizes | 15 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 5.6 → 6.8mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 26.5 → 30.4mm |
| Material | Nylon |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 30.4mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 26.5mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 6.8mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 5.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.