| Clip Type | O Clip |
| Number of Pieces | 200 |
| Number of Sizes | 10 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 5 → 7mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 23 → 27mm |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 27mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 23mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 7mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.