| Inside Diameter | 32 → 45mm |
| Clip Type | Worm Drive |
| Material | Stainless Steel |
| Inside Diameter Minimum | 32mm |
| Inside Diameter Maximum | 45mm |
| Band Width | 13mm |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Screw/Bolt Head | Slotted Hex |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.