| Inside Diameter | 286 → 318mm |
| Clip Type | Worm Drive |
| Material | Stainless Steel |
| Inside Diameter Minimum | 286mm |
| Inside Diameter Maximum | 318mm |
| Band Width | 13mm |
| Stainless Steel Type | A4 316 |
| Screw/Bolt Head | Slotted Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.