| Inside Diameter | 43 → 47mm |
| Clip Type | Bolt Drive |
| Material | Stainless Steel |
| Inside Diameter Minimum | 43mm |
| Inside Diameter Maximum | 47mm |
| Band Width | 20mm |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Screw/Bolt Head | Hex Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.