| Inside Diameter | 130 → 150mm |
| Clip Type | Hose Clip |
| Material | Stainless Steel 316 |
| Inside Diameter Minimum | 130mm |
| Inside Diameter Maximum | 150mm |
| Band Width | 14.7mm |
| Stainless Steel Type | A4 316 |
| Screw/Bolt Head | Slotted Hex |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.