| Number of Pieces | 1600 |
| Rivet Body Material | Aluminium |
| Mandrel Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Rivet Diameter Largest | 4.8mm |
| Rivet Diameter Smallest | 3.2mm |
| Thickness of Material Maximum | 11.1mm |
| Thickness of Material Minimum | 3.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.