| Thread Size | M10 |
| Overall Width | 16.5mm |
| Cut-Out Dimensions | 12.3 x 12.3mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Cut-Out Length | 12.3mm |
| Cut-Out Width | 12.3mm |
| For Panel Thickness Maximum | 1.7mm |
| For Panel Thickness Minimum | 1mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.