| Thread Size | M6 |
| Overall Width | 13.72mm |
| Cut-Out Dimensions | 9.53 x 9.53mm |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Cut-Out Length | 9.53mm |
| Cut-Out Width | 9.53mm |
| For Panel Thickness Maximum | 1.63mm |
| For Panel Thickness Minimum | 0.71mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.