| Thread Size | M2 |
| Fixing Hole Diameter | 3.5mm |
| Body Outside Diameter | 5mm |
| Body Depth | 2.2mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc plated & clear Passivated |
| Thickness of Material Maximum | 2.2mm |
| Thickness of Material Minimum | 1.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.