| Thread Size | M3 |
| Fixing Hole Diameter | 5.5mm |
| Body Outside Diameter | 7.9mm |
| Body Depth | 3.2mm |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc plated & clear Passivated |
| Thickness of Material Maximum | 2.2mm |
| Thickness of Material Minimum | 1.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.