| Number of Pieces | 2 |
| For Thread Size | M6 |
| Material | Nylon 66 |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Domed Cap Height Largest Size | 4mm |
| Cup Hole Diameter Largest Size | 6.5mm |
| Largest Domed Cap Outside Diameter | 15mm |
| Cup Inside Diameter Largest Size | 12mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.