| Pin Type | Cotter |
| System of Measurement | Metric |
| Number of Pieces | 1025 |
| Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Finish | Plain |
| Diameter Largest | 4mm |
| Diameter Smallest | 1.6mm |
| Length Longest | 50mm |
| Length Shortest | 25mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.