| Number of Pieces | 3100 |
| Screw/Bolt Type | Cap Screw |
| Head Shape | Hex |
| Drive Type | Hex Socket |
| Screw/Bolts Lengths | 10 → 50mm |
| Thread Size | M10, M4, M6, M8 |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Screw/Bolt Length Longest | 50mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.