| Thread Size | M4 |
| Flange Diameter | 7.87mm |
| Fixing Hole Diameter | 6.75mm |
| Body Outside Diameter | 6.73mm |
| Body Depth | 7.75mm |
| Finish | Plain |
| Thickness of Material Maximum | 2mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.