| Thread Size | M6 |
| Flange Diameter | 11.56mm |
| Fixing Hole Diameter | 10mm |
| Body Outside Diameter | 9.91mm |
| Body Depth | 9.65mm |
| Finish | Plain |
| Thickness of Material Maximum | 4.2mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.