| Thread Size | M8 |
| Flange Diameter | 12mm |
| Fixing Hole Diameter | 11.4mm |
| Body Outside Diameter | 12mm |
| Body Depth | 15mm |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Thickness of Material Minimum | 0.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.