| Thread Size | M5 |
| Flange Diameter | 9mm |
| Fixing Hole Diameter | 7mm |
| Body Outside Diameter | 9mm |
| Body Depth | 11.8mm |
| Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Type | A1; A2 |
| Finish | Plain |
| Thickness of Material Maximum | 1.5mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.