| Thread Size | M4 |
| Flange Diameter | 11.89mm |
| Fixing Hole Diameter | 8.38mm |
| Body Outside Diameter | 8.08mm |
| Body Depth | 16.59mm |
| Material | Steel |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Thickness of Material Maximum | 4.75mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.38mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.