| Type | Cavity Fixing |
| Fixing Hole Diameter | 10mm |
| Length | 37mm |
| Material | Metal |
| Head Shape | Pan |
| Drive Type | Slot |
| Thickness of Material Maximum | 15mm |
| Thickness of Material Minimum | 6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.