| Type | Rosett Cavity Fixing |
| Fixing Hole Diameter | 10mm |
| Length | 55mm |
| Material | Nylon |
| Head Shape | Pan |
| Drive Type | Torx |
| Colour | Blue |
| Thickness of Material Maximum | 3mm |
| Thickness of Material Minimum | 18mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.