| Tool Type | Extraction Tool |
| Contact Type | Receptacle |
| Contact Size | 1.2mm |
| Series | MCON 1.2 |
| Overall Length | 105 mm |
| Tip Width | 1.48mm |
| Tip Length | 40mm |
| Series Number | 1579008 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.