| Blade Material | Stainless Steel |
| Knife Type | Multitool |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Closed Length | 109mm |
| Blade Type | Straight |
| Overall Length | 141 mm |
| Retractable | Yes |
| Series | Compact Sport |
| Weight | 192g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.