| Blade Material | Stainless Steel |
| Knife Type | Multitool |
| Handle Material | Moulded Nylon |
| Closed Length | 111mm |
| Blade Type | Curved |
| Overall Length | 111 mm |
| Retractable | Yes |
| Weight | 63g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.