| Blade Material | Nickel |
| Knife Type | Folding knife |
| Handle Material | ABS, TPR |
| Closed Length | 116mm |
| Overall Length | 175 mm |
| Retractable | Yes |
| Series | UK1 FOLDING UTILITY KNIFE |
| Weight | 125g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.