| Levelling Accuracy | ± 0.3mm/m |
| Working Environment | Indoor |
| Number of Laser Lines | 3 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Red |
| Laser Wavelength | 630 → 650nm |
| Battery Type | AA |
| Battery Life | 4Hrs |
| Dimensions | 149 x 84 x 142mm |
| Weight | 820g |
| Height | 142mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Length | 149mm |
| Model Number p | GLL 3-80 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 84mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.