| Levelling Accuracy | ±0.3mm/m |
| Working Environment | Indoor |
| Number of Laser Lines | 0 |
| Number of Laser Dots | 3 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Red |
| Laser Wavelength | 635nm |
| Dimensions | 104 x 40 x 80mm |
| Weight | 250g |
| Height | 80mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Length | 104mm |
| Model Number p | GPL 3 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.