| Levelling Accuracy | ±0.1mm/m |
| Working Environment | Indoor & Outdoor |
| Number of Laser Lines | 1 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Red |
| Laser Wavelength | 635nm |
| Dimensions | 7.5 x 7 x 6.7in |
| Weight | 1.7kg |
| Height | 6.7in |
| Plug Type | Type C - European Plug |
| Maximum Operating Temperature | +122°F |
| Length | 7.5in |
| Model Number p | GRL300HV |
| Width | 7in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.