| Product Group | Spirit Level |
| Wave Length | 635nm |
| Sensitivity | plus-minus6mm / 20m |
| Laser Wave Length | Red diode laser 635mm horizontal vertical lateral |
| Exit | Laser class 2 |
| Manual leveling | 3 bubbles |
| Battery | 3 * 1.5V AA LR03A |
| Tripod Connection | 1/4 |
| Working Temperature | -10 degrees to + 50 degrees |
| Body | Aluminum dus |
| Dimensions | 240 * 25 * 45 |
| Weight | 415gr |
Torpedo 3 has 3 point laser output. It is used in leveling shelves, cabinets, window frames. The body is aluminum. The product sends laser point to 3 points, right, left and up. Laser <br \> Package Content:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.