| Level Type | Box Section |
| Length | 400mm |
| Frame Material | Aluminium |
| Number of Vials | 2 |
| Accuracy | ±0.5 mm/m |
| Pocket Level | No |
| Dimensions | 400 x 23.5 x 50mm |
| Height | 50mm |
| Width | 23.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.