| Model Number | 64 22 115 ESD |
| Cutter Type | Tip Cutters |
| Materials Cut | Copper Wire |
| Non Sparking | No |
| Overall Length | 115 mm |
| Height Safe | No |
| ESD Safe | Yes |
| Material | Special Quality Tool Steel |
| Maximum Cutting Capacity | 0.8mm |
| Cut Type | Small Bevel |
| Cutting Capacity Soft Wire | 0.8mm |
| Cutting Capacity Copper Wire | 0.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.