| Plier Type | Water Pump Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Overall Length | 309 mm |
| Material | Vanadium Steel |
| Tip Style | Bent |
| Jaw Length | 43mm |
| Jaw Opening | 44mm |
| Model Number | 142 12TL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.