| Plier Type | Long Nose Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Overall Length | 200 mm |
| Material | Steel |
| Tip Style | Straight |
| Jaw Length | 70,5mm |
| Jaw Depth | 9.5mm |
| Model Number | 1552147 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.