| Screwdriver Type | Stubby Screwdriver |
| Tip Type | Slotted |
| Tip Size | 5.5 x 1 mm |
| Blade Length | 25 mm |
| Overall Length | 83 mm |
| Blade Material | Alloy Steel |
| Height Safe | Yes |
| Blade Finish | Black Tip, Chrome |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.