| Screwdriver Type | Stubby Screwdriver |
| Tip Type | Phillips, Slotted |
| Tip Size | 1/4 in, 3/16 in, PH1, PH2 |
| Blade Length | 50 mm |
| Overall Length | 75 mm |
| Handle Material | Cellulose Acetate |
| Blade Material | Chrome Vanadium Molybdenum Steel |
| Blade Finish | Sandblasted |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.