| Socket Size | 22mm |
| Imperial or Metric | Metric |
| Drive Size | 1/2 in |
| Socket Type | Standard Socket |
| Socket Head Type | 6 point |
| Overall Length | 43 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Square |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.