| Socket Size | 10mm |
| Imperial or Metric | Metric |
| Drive Size | 1/2 in |
| Socket Type | Deep Socket |
| Socket Head Type | 12 point |
| Bit Length | 79.0mm |
| Finish | Chrome |
| Overall Length | 79 mm |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.