| Socket Size | 3/16in |
| Imperial or Metric | Imperial |
| Drive Size | 1/4 in |
| Socket Type | Standard Socket |
| Socket Head Type | 6 point |
| Finish | Chrome |
| Overall Length | 22 mm |
| Drive Type | Square |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.