| Socket Size | 1 7/16in |
| Imperial or Metric | Imperial |
| Drive Size | 3/4 in |
| Socket Type | Standard Socket |
| Socket Head Type | 12 point |
| Non Sparking | Yes |
| Overall Length | 60 mm |
| Drive Type | Square |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.