| Drive Size | 1/2 in |
| Socket Type | Bit Socket |
| Socket Head Type | Hex Bit |
| Bit Size | 6mm |
| Bit Length | 60.5mm |
| Finish | Chrome |
| Overall Length | 100 mm |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Drive Type | Square |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.