| Socket Size | 50mm |
| Imperial or Metric | Metric |
| Drive Size | 1 in |
| Socket Type | Standard Socket |
| Socket Head Type | 6 point |
| Bit Length | 35mm |
| Model | M |
| Overall Length | 74 mm |
| Drive Type | Hexagon |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.