| Spanner Type | Combination Ratchet Spanner |
| Imperial or Metric | Metric |
| Metric Size | 22mm |
| Overall Length | 285 mm |
| Double Ended | Yes |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Finish | Chrome |
| Size | 22 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.